Viata Reala Bicaz

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cel mai tare mod Rp


    Regulament Ordine Interioara Departamentul de Politie

    avatar
    Admin
    Admin


    Mesaje : 53
    Data de înscriere : 01/04/2010

    Regulament Ordine Interioara Departamentul de Politie Empty Regulament Ordine Interioara Departamentul de Politie

    Mesaj  Admin Joi Apr 01, 2010 1:23 pm

    Reguli legate de factiune

    1. Certurile intre membrii pe /r, /d sau /f vor fi sanctionate cu DeGradare
    pana la demitere, asta daca nu inceteaza respectivii.
    2. Cei care nu asculta de membrii cu Grad mai mare, vor fi sanctionati sau Demisi.
    3. Este interzis favorizarea jucatorilor, indiferent ca iti este prieten sau nu.
    4. Nu aveti voie sa folositi comenzile in scopuri Personale/Pentru distractie. Cine incalca asa ceva, va fi demis si nu va mai avea ce sa caute in PD.
    5. Fara spam pe /d, /r sau /f. Cand un ofiter mai mare in Grad sau Liderul vorbeste, ceilalti trebuie sa asculte si sa nu comenteze, eventual sa raspunda cu "Da am inteles / Nu am inteles repetati va rog".
    6. Nu vreau sa vad reclamatii intre voi pe forum, cine se reclama va fi Demis+Cel reclamat. Ajungem la o intelegere pe /r daca sunteti nemultumiti.
    7. De asemenea pe timpu sedintelor, nu vorbeste nimeni daca nu este intrebat, decat Liderul va spune ce are de spus.
    8. Cine intarzie la sedinta anunta pe /pm, nu pe /r "Baaa am intarziat", "Unde e sedinta", va fi sanctionat/Demis temporar.
    9. In lipsa mea sunteti obligati sa ascultati de SUBLIDER/Altfel->Avertisment.
    10. Cand aveti un suspect la voi, anuntati frumos pe /d"X-ulescu e la mine".
    11. Fara job-uri ilegale gen: Car Jacker/Drug Dealer/Arm Dealer etc...->Avertisment.
    12. Nu aveti voie sa faceti abuz de armele din Armory sau Equip. Aveti voie sa detineti
    la voi pana in 500 de gloante din fiecare arma, nu mai MULT, nerespectarea duce la Avertisment, iar la a doua abatere la Demisia voastra.
    13. Undercover: atunci cand sunteti /undercover ON, nu dati /equip 9 pentru armura si nici nu aveti voie sa mergeti cu masinile de politie, exista masini de undercover. Acele masini de undercover, vor fi folosite doar cand sunteti undercover, altfel nu. Nerespectarea, duce la primirea de Avertismente.
    14. Rank up: Rank up veti primit atunci cand considera Leader-ul, in caz de ii
    cereti acestuia Gradare (Direct/Indirect) veti primi DeGradare.
    15. Restrictii:In cazul restrictiilor, membrii de Grad 1,2,3 (Care nu fac parte din S.W.A.T, Team) vor trage doar in SUSPECTI, nicidecum in oricine, fara Avertisment, asta fiind treaba echipei S.W.A.T.


    Postatul pe forum


    1. Membrii PD care se vor baga aiurea in topicul "Reclama un angajat al Departamentului de Politie" sau "Aplicatii PD" vor fi sanctionati cu Avertismente. In cazul in care Ofiterul reclamat are acordul meu, poate posta.
    2. In topicu reclama un PD pot posta:
    - Ofiterul reclamat (Daca are acordul).
    - Adminii.
    - Reclamantii, dar fara SPAM.
    - Cine are un limbaj neadecvat in reclamatie va fi sanctionat de asemenea+Ignorarea Plangerii.



    Informatii pentru teste


    Pentru viitorii Cadeti, voi zice aici cam in ce vor consta testele:
    1.Dueluri cu Mine/Asistentul constand in: 3xDeagle, 3xMP5, 3xM4.
    2.Intrebari din regulament, Wanted list, amenzi, Jail Time, dar si despre RolePlay.
    3. Posibil un test de circulatie.
    4. Daca media totala, de la dueluri, intrebari si circulatie trece de Nota: 8, atunci sunteti Acceptati.


    - Vreau sa cititi si sa postati "La o Gogoasa" am citit regulamentul, sunt de acord cu el, sau
    invers, nu sunt de acord.Vom rezolva nelamuririle, si probabil il vom modifica daca nu va convine ceva.

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Mar Mai 14, 2024 4:13 pm